תרופה להורדת לחץ דם עשויה להגן על תאי הבטא בסוכרת נעורים

התרופה שפותחה לפני כ-60 שנים, נקראת פראגליין ובמחקרים שנעשו נמצא כי היא מגנה על תאי הבטא המייצרים אינסולין מפני מתקפות של מערכת החיסון. החוקרים מקווים כי מחקר זה יסייע למניעה של סוכרת מסוג 1 לאחר שהתגלתה, וכי ההגנה של התרופה תועיל לשמר את תאי הבטא על מנת להמשיך לייצר אינסולין בגוף באופן טובעי.

ד"ר סטפן קיסלר, מדען JDRF הקים צוות של חוקרים אשר חיפשו את הדרך למנוע מתאי הבטא למות כתוצאה מתקיפת מערכת החיסון. החוקרים מצאו כי תאים ללא יכולת ליצור חלבון המכונה רנאלאז שרדו את המתקפות בצורה הטובה ביותר. לאחר מכן חיפש צוות המחקר תרופות קיימות בשוק שעשויות לחסום את ייצור ה- Renalase, כדי לבדוק אם יש לכך השפעה על התקדמות הסוכרת מספר 1.

תרופה אחת כזו שנבחנה, פרגליין, הגנה על תאי בטא בצורה טובה ביותר, הן בתאים מבודדים והן בעכברים. ולכן ד"ר קיסלר וצוותו מתכננים בקרוב להתחיל לבדוק את 'פרגליין' אצל מספר מצומצם של מאובחנים לאחרונה עם סוכרת סוג 1, על מנת לראות האם זה יאט את ההתקף החיסוני על תאי הבטא שלהם.

ד"ר קיסלר אומר כי מדובר בתרופה שאושרה על ידי ה FDA כבר לפני זמן רב, והיא מוכרת בעולם כתרופה בטוחה, ולכן אנו מצצפים לראות האם התגובה של בני האדם תהיה זהה לתגובה אצל הנסיינים במעבדה.

קונור מקיבר, מנהל תקשורת מחקר ב- JDRF, אמר: "אנו שמחים לראות כאשר חוקרים משתמשים במדע מתקדם כדי להשתמש בתרופות מוכרות למאבק בסוכרת מסוג 1.

אהבתם? שתפו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email