טיפול יתר בסוכרת עלול לסכן חיים

אנשים עם סוכרת, ובמיוחד אלו הסובלים מסוכרת מסוג 1, עשויים להיות בסיכון מוגבר להיפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם) אם הם מזריקים כמות גבוהה מידי של אינסולין. מחקר חדש מזהיר כעת כי אנשים רבים עם סוכרת מתמודדים עם סיכון זה.

בשנת 2018, Medical News Today דיווח על מחקר שהזהיר שאנשים רבים הסובלים מסוכרת סוג 2 עשויים לפקח יתר על רמות הגלוקוז שלהם, דבר שעלול להוביל לשימוש לרעה בבדיקות. כעת, מחקר חדש של מרפאת מאיו ברוצ'סטר, מינסוטה, מזהיר כי ארצות הברית ניצבת בפני בעיה מסוכנת בהרבה: התייחסות יתר לסוכרת.

על פי עבודת המחקר – שמופיעה כעת בכתב העת Mayo Clinic Proceedings – אנשים רבים מקבלים טיפול יתר להורדת רמות הסוכר, מה שמגביר את הסיכון שלהם לפתח היפוגליקמיה.

"היפוגליקמיה, או רמת גלוקוז נמוכה בדם, היא אחת התופעות המסוכנות והנפוצות ביותר של טיפול בסוכרת, וגורמת נזק מיידי וגם לטווח הארוך לאנשים החווים את זה", מסבירה החוקרת הראשית ד"ר רוזלינה מקוי.

"היפוגליקמיה חמורה, המוגדרת על ידי הצורך של אדם אחר שיעזור למטופל לטפל ולהפסיק את האירוע ההיפוגליקמי שלו, קשורה לעלייה בסיכון למוות, מחלות לב וכלי דם, ליקוי קוגניטיבי, נפילות, שברים ואיכות חיים ירודה," היא מוסיפה.

יותר מידי תרופות

החוקרים גילו כי בארה"ב אנשים עם סוכרת מקבלים לעתים קרובות יותר מידי תרופות ממה שרמת ההמוגלובין המסוכרר (A1C) שלהם דרשה. בקבוצה שהם בחנו, זה הביא ל -4,774 אשפוזים בבתי חולים ו-4,804 ביקורים בחדר מיון בפרק זמן של שנתיים.

"חשוב לציין כי המספרים הללו הם הערכת יתר גדולה מההיקף האמיתי של אירועים היפוגליקמיים הנגרמים מטיפול," מזהיר ד"ר מק'וי.

מיליוני אנשים בסיכון
החוקרים השתמשו בנתוני 2011–2014 מסקר בדיקת הבריאות והתזונה הלאומית, כמו גם במידע ממאגר הנתונים OptumLabs. הצעד הראשון של הצוות היה להעריך עד כמה נפוצה הטיפול בהורדת הסוכר בדם נמצא בארצות הברית על ידי שימוש בנתוני סקר בדיקת הבריאות והתזונה הלאומית.

הם הגדירו "טיפול אינטנסיבי" כנטילת תרופה מסוג אחד להשגת רמות A1C של 5.6% ומטה, או נטילת שניים או יותר כדי להשיג רמות A1C של 5.7 עד 6.4%.

אהבתם? שתפו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email