• ספטמבר 8, 2019
  • 13:59

סוכרת נעורים – כל מה שכדאי לדעת

מחלת הסוכרת נחלקת ל-3 סוגים מובילים, סוכרת נעורים, סוכרת סוג 2 וסוכרת הריון. מאמרנו זה עוסק בסוכרת סוג 1 – סוכרת נעורים או בשמה הלטיני Diabetes Mellitus Type 1

סוכרת הנעורים יכולה להופיע בכל גיל אך את שמה קיבלה בעקבות העובדה שמרבית החולים בה אובחנו בגיל הנעורים.

הסוכרת מתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר (גלוקוז) בדם, והיא נגרמת בעקבות הרס תאי הלבלב האחראים על ייצור הורמון האינסולין. הסוכרת היא מחלה אוטואימונית שזה אומר שמערכת החיסון הפנימית של הגוף האמונה על הגנת הגוף מפני פולשים זרים, תוקפת את הלבלב וגורמת להרס תאי הביתא המייצרים את האינסולין, מה שגורם להפסקת ייצור האינסולין באופן מלא בגוף ולעליה ברמת הסוכר בדם ובשתן.

כתוצאה מהפסקת ייצור האינסולין הטבעי נוצרת תלות מוחלטת באינסולין ממקור חיצוני, מזרק או משאבה.

מה ההשפעה של סוכרת על הגוף?

האינסולין חיוני לגוף על מנת להכניס את הסוכר לתאי השריר והשומן, הוא מווסת את רת הסוכר בגוף ופועל להאטה של פירוק השומן והחלבון ברקמות. מחסור באינסולין זמין לשימוש מייצר באופן אוטומטי מחסור בגלוקוז בתאים שנאלצים לחפש אנרגיה במקום אחר, במאגרי החלבון והשומן של הגוף.

רמה גבוהה של סוכר בדם מופרשת דרך השתן, ומכיוון שהכליות לא מסוגלות לספוג את הנוזלים שרמת הגלוקוז בהם גבוהה, ולכן הגוף מגיב בשתן מרובה, וכתוצאה מכך גם בצמא מרובה בהתאם, כך נוצר הסימן המוכר ביותר לזיהוי סוכרת נעורים – צימאון והשתנה מרובים.

אהבתם? שתפו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
דילוג לתוכן