• אברהם דיקמן
  • מרץ 12, 2020
  • 13:32

האם סוכרתיים סוג 1 בקבוצת סיכון לוירוס הקורונה

מדהים לראות כמה אנחנו שבריריים ודאגניים…

איך שהבנו שהקורונה או בשמה המכובס והמתיימר להיות רפואי "קוביד19" covid-19 נמצאת כאן, בצעד של הכחשת הפחדים שלנו מעצמנו התחלנו מיד להשליך על הסביבה… ומי בסביבה הכי "פגיע"? נכון, ההוא עם הסוכרת…

אז בואו נחזור לפרופורציות… סוכרתי מסוג 1 מאוזן ללא נזקים וסיבוכים, אינו בקבוצת סיכון כלשהי, לכל מחלה, נגיף, נגף או סתם שבר ביד. (בציניות אוסיף, שדווקא המערכת החיסונית שלו הוכיחה את עצמה כחזקה אפילו יותר מהלבלב אותו היא הצליחה להכניע במלחמה…) ובכל אופן, כשרמת החרדה עולה באוכלוסיה, מיד צצות המחשבות הללו על הכאוס וסוף העולם, ואיך יטופל הסוכרתי בעת משבר הקורונה, שמי יודע אולי לא יהיה אינסולין, אולי לא ייצרו סוללות לגלוקומטר ולמשאבה, אולי תשובש אספקת החשמל למקרר של האינסולין, ובכלל, מי הבטיח שיהיה לו אויר לנשימה? או סוכריה להיפו…

אז נא להרגיע. אם זה מנחם אתכם – אפילו במלחמת העולם השניה היה יצור סדרתי של אינסולין, יש תיעוד מעורר השראה על חלוקת האינסולין והדילמות הרפואיות והאתיות שעמדו בפני רופאי הגטו בחלוקתו, ואין כאן המקום לדמות בכלל.

זו דעתי, דעת איש קטן שלא למד רפואה כלל.


אבל, יש כאן גם דעת אמא לילדה סוכרתית שהיא במקצועה, מה שאומרים "בול" במקום – רופאה אפידמיולוגית. (ובתרגום למי שהתחפש בפורים ולא יודע בדיוק מה זה: "חוקרת מגיפות") מדובר בד"ר קרן לנדסמן וכך היא כותבת:

"הילדים שלנו בעקרון לא בקבוצת הסיכון של סוכרת, כי הכוונה היא לסוכרת סוג 2 ולאנשים מבוגרים. עם זאת יש הגיון בלהוציא אינסולין לחודש ולו בשביל האפשרות שתהיו בבידוד בית ולא יהיה מי שיוציא עבורכם אינסולין"

אז הנה קיבלנו מה שרצינו: את הכיתוב על המצבה של ההיפוכונדר – "אמרתי לכם"….

אהבתם? שתפו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email